Skip to main content

Time To Help

Trainingen in leren koken, naaien en het drogen van zeewier

Samen sterker: Vrouwen ondersteunen op Uzi Eiland, Zanzibar

Inkomen, zelfvertrouwen, onderlinge verbondenheid en toekomst.

Op Uzi Eiland in Zanzibar begint iets bijzonders. Een beweging van binnenuit. Een groep vrouwen is begonnen aan een traject dat hun levens voorgoed zal veranderen — stap voor stap, met eigen kracht en vaardigheden.

In een gloednieuw gebouw, mogelijk gemaakt door lokale inzet en internationale steun, worden nu drie praktische trainingen gegeven: een kookcursus, een naaicursus, en een cursus in het verwerken van zeewier. Elk onderdeel is gericht op hetzelfde doel: economische zelfstandigheid, zelfvertrouwen en een betere toekomst voor henzelf én hun families.

Koken met een doel
De kookcursus biedt meer dan alleen recepten. Vrouwen leren hoe ze met lokale, vaak simpele ingrediënten voedzame maaltijden kunnen maken die ze kunnen verkopen. 

Doel: Vrouwen kunnen hun eigen cateringdiensten opzetten, eten verkopen op de markt of vanuit huis koken voor toeristen of andere dorpsbewoners. Koken wordt zo niet alleen een dagelijkse taak, maar een bron van trots en inkomen.

Naaien als vaardigheid én onderneming
Veel vrouwen op Uzi Eiland hebben nooit geleerd om kleding te maken of te repareren. De naaicursus verandert dat. Ze leren patronen lezen, met naaimachines werken, eenvoudige kledingstukken maken en creatief omgaan met stoffen.

Doel: Zelf kleding maken voor hun gezin, kleding herstellen voor anderen, en producten (zoals tassen, kussens of jurken) verkopen op lokale markten.

Zeewier: het groene goud
Rondom Uzi Eiland groeit in overvloed iets wat door velen over het hoofd wordt gezien: zeewier. Vrouwen leren hoe ze dit duurzaam kunnen oogsten, zorgvuldig drogen en verwerken.

Zeewier heeft vele toepassingen: van voedselproductie tot cosmetica. In deze cursus leren vrouwen hoe ze het product op kwaliteit sorteren, hygiënisch drogen en klaarmaken voor verkoop.

Doel: Extra inkomen, gebruik van natuurlijke rijkdommen, en kansen op samenwerking met bedrijven of toeristenmarkten.

Een toekomst in eigen handen

Deze drie cursussen zijn meer dan losse trainingen. Samen vormen ze de basis voor zelfstandige inkomsten, groei in zelfvertrouwen en actieve participatie in de gemeenschap. Vrouwen die zich jarenlang onzichtbaar voelden, staan nu op, nemen verantwoordelijkheid en bouwen aan een beter leven.

Ze inspireren anderen. Ze worden rolmodellen. En vooral: ze doen het op hún manier, met hún talenten. Wil jij helpen bouwen aan deze beweging van zelfredzaamheid?